Úvodní stránka » O knihovně

O KNIHOVNĚ


Oficiální název je Místní knihovna v Bánově. Jsme neprofesionální knihovna a naším zřizovatelem je obec Bánov.

Knihovna se nachází v 1. patře budovy, kde sídlí Česká pošta.

V listopadu a prosinci 2008 proběhla celkem rozsáhlá rekonstrukce knihovny a už začátkem ledna 2009 se v knihovně opět půjčovalo. Vymalovalo se, čemuž předcházelo odstranění letitých nátěrů malby, zpevnila se podlaha a položil se celoplošný zátěžový koberec. Vyměnilo se osvětlení, pověsily se nové záclony. Na výzdobu dětského oddělení jsme pozvaly šikovné paní učitelky z mateřské školy, které nám nápaditě pomalovaly zdi barevnými obrázky a ještě je doplnily výrobky z papíru.

V roce 2015 byly prostory knihovny rozšířeny o novou místnost - čítárnu spojenou s hernou. Využívají ji zejména děti a maminky.

V roce 2019 byly vyměněny všechny regály v dospělém oddělení.

V roce 2024 bylo odstraněno dřevěné obložení stěn v dětském oddělení, stěny byly duhově vymalovány a pořídili jsme nové věšáky a police u vchodu. Na jedné stěně se vyjímá velké logo bánovské knihovny.

Fond knihovny bývá průběžně doplňován novými knihami a časopisy. Staré knihy se taktéž průběžně vyřazují a poté jsou nabídnuty čtenářům v Knihobudce před budovou nebo na zdravotním středisku.

Naší knihovně jsou poskytovány služby v rámci programu regionálních funkcí knihoven. Tyto služby poskytuje Knihovna BBB v Uherkském Hradišti a jsou financovány z rozpočtu Zlínského kraje.

Přístupnost webových stránek